Trochę o nas :)

O NAS

Każda ochotnicza straż pożarna jest stowarzyszeniem, którego celem jest zapobieganie i zwalczanie pożarów oraz innych miejscowych zagrożeń. Nasza jednostka nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i działa tylko na terenie naszej gminy, startuje w zawodach sportowo- pożarniczych oraz bierze udział w zabezpieczeniach imprez typu dożynki, koncerty, kabarety, wyścig kolarski Tour de Pologne i inne. Przy naszej jednostce działają dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze - jedna chłopców i jedna dziewczyn 12-16 lat.Opiekę nad drużynami sprawuje dh Leszek Siemienik wspólnie z dh Rafałem Siemienik i dh Marcinem Krysta. Dla członków drużyn są organizowane turnieje tenisa stołowego,zajęcia sportowe na boisku szkolnym oraz konkursy wiedzy pożarniczej OTWP. Na zawodach sportowo - pożarniczych startują również dwie drużyny seniorskie. Od kilku lat wygrywając wszystko możliwe do wygrania.

2013-05-27 12:42:11